Tüm Haberler

Bielefeld Üniversitesi ve Bielefeld Uygulamalı Bilimler ve Sanatlar Üniversitesi ile Birlikte Düzenlenen Doktora Kolokyumu

İşletme ve Ekonomi Doktora Programının 18 Mart 2024 tarihinde Türk-Alman Üniversitesi kampüsünde düzenlediği etkinlik kapsamında, Bielefeld Üniversitesinden Prof. Dr. Hermann Jahnke “Data-driven Optimization of Supply Chain Processes in E-grocery Retailing’’ konulu bir sunum gerçekleştirdi. Takiben Prof. Dr. Hermann Jahnke ve programın partneri Bielefeld Uygulamalı Bilimler ve Sanatlar Üniversitesinden Prof. Dr. Rıza Öztürk partner üniversitenin misafir araştırmacılar için sunduğu fırsatları tanıtarak İşletme ve Ekonomi Doktora Programı öğrencilerden gelen soruları yanıtladılar.

Kültürlerarası Yönetim Çift Diploma Yüksek Lisans Programı Tanıtım Filmi

Türk-Alman Üniversitesi ve Passau Üniversitesi'nin ortak yürüttüğü Kültürlerarası Yönetim yeni tanıtım filmi yayınlandı.

TAÜ ve Bielefeld Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (FH Bielefeld) Arasında Yeni Bir İşbirliği

İşletme Bölümünün Alman partner üniversitesi Bielefeld Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (FH Bielefeld) tarafından DAAD desteğiyle yürütülen “Digital Mobil” isimli proje kapsamında, 2020-2021 yılı Güz Döneminde İşletme Yönetimi Yüksek Lisans Programında “Kurumsal Öğrenme ve İnovasyon (Corporate Learning and Innovation)” dersi Türk-Alman Üniversitesinden 16, Bielefeld Uygulamalı Bilimler Üniversitesinden 26 yüksek lisans öğrencisinin katılımıyla dönem boyu çevrimiçi olarak Prof. Dr. Ela Sibel Bayrak Meydanoğlu, Prof. Dr. Natalie Bartholomäus  ve Prof. Dr. Jürgen Schneider tarafından birlikte verildi. “Dijital Mobil” projesi, dijitalleşmenin arttığı günümüz dünyasında çevrimiçi eğitim imkânlarından yararlanarak öğrencilere, farklı ülkelerden öğrencilerin ve öğretim üyelerinin katılımıyla uzaktan, çevrimiçi, uluslararası bir eğitimi deneyimleme imkânı yaratmayı hedeflemektedir.Bu hedef kapsamında pilot uygulama olarak başarıyla yürütülmüş olan “Kurumsal Öğrenme ve İnovasyon” dersi gerek Türk-Alman Üniversitesi gerekse Bielefeld Uygulamalı Bilimler Üniversitesi yüksek lisans öğrencileri tarafından olumlu değerlendirmeler almıştır. 2021-2022 yılı Güz Döneminde İşletme Yönetimi Yüksek Lisans Programı kapsamında yine aynı şekilde verilmesi planlanan “Kurumsal Öğrenme ve İnovasyon” dersine ilişkin deneyimler ve “Dijital Mobil” projesi hakkında daha fazla bilgiye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:https://www.fh-bielefeld.de/presse/pressemitteilungen/digitales-modul-von-fh-bielefeld-und-tdu-istanbul-jetzt-teil-des-regelstudiums

Çift Diploma Yüksek Lisans Programı “Kültürlerarası Yönetim”

Türk Alman ve Passau Üniversitelerinin ortaklığında yürütülen Çift Diploma Yüksek Lisans Programı “Kültürlerarası Yönetim”, Yükseköğretim Kurumu (YÖK) tarafından onaylandı.

İşletme Yönetimi Yüksek Lisans Programında Çift Diploma İmkanı

2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılında ilk öğrencilerini alarak eğitim-öğretime başlayan Türk-Alman Üniversitesi İşletme Yönetimi Yüksek Lisans Programı (Tezli, İngilizce, İkinci Öğretim) ile Bielefeld Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Uluslararası İşletme Yönetimi Yüksek Lisans Programı (Tezli, İngilizce) arasında imzalanan çift diploma programı protokolü 10.06.2020 tarihinde YÖK tarafından onaylandı.